Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Kultury organizuje akcję „60+ Kultura”. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na seniorów w regionie

Group of senior people meeting outdoors – Old friends meeting outdoors

Zajęcia taneczne, podróże w świecie wirtualnym, spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty, spektakle teatralne i operowe, projekcje filmowe, koncerty i oprowadzanie po muzeach – to niektóre z atrakcji, jakie czekają na seniorów z całej Polski podczas akcji „60+ Kultura”.

Do niedzieli w 480 instytucjach kulturalnych, w 184 miejscowościach będzie trwał weekend z kulturą dla seniorów. Akcja organizowana jest co roku w całym kraju przez ministerstwo kultury. Odbywa się w pierwszy weekend jesieni. Muzea, teatry, filharmonie, domy kultury, opery, galerie sztuki, biblioteki i inne placówki kulturalne zapraszają seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym za darmo lub w promocyjnej cenie.

W gronie instytucji nie brakuje także tych z Warmii, Mazur i Powiśla – to m.in. Teatr Jaracza w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne, Muzeum Przyrody w Olsztynie, elbląski Kino Światowid, Muzeum Mazurskie w Szczytnie, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim czy Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Weekend z kulturą dla seniorów to dla wielu z nich okazja, aby zapoznać się z działalnością instytucji kulturalnych w ich mieście. Specjalnie na tę okazję placówki organizują warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.

 

Autor: K. Ośko
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, spotkania, seniorzy, koncerty, ministerstwo kultury, zajęcia, spektakle, instytucje, 60+ Kultura
Elbląg bezpłatnie szczepi seniorów przeciwko pneumokokom. Są jednak pewne wyjątki

Ponad 600 elblążan, którzy ukończyli 65 lat będzie mogło skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko pneumokokom. Akcja zaplanowana jest na dwa lata, kosztować będzie 160 tysięcy złotych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV