Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region
Minister rolnictwa: dziś rząd podejmie uchwałę ws. przedłużenia embarga na ukraińskie zboże
Dziś o godzinie 11 rząd podejmie uchwałę w sprawie embarga na wwóz ukraińskiego zboża do Polski. Minister rolnictwa Robert Telus powiedział w Programie 1. Polskiego Radia, że w uchwale będzie mowa o tym, iż jeśli Komisja Europejska nie przedłuży zakazu, przedłuży go Polska.
– Jeżeli oni nie przedłużą, to my na pewno przedłużymy, ale jesteśmy przekonani, że Unia Europejska się złamie i przedłuży. Gdyby nie przedłużyła, my jesteśmy twardzi w tej sprawie, bo to jest w interesie polskiego rolnika – powiedział minister Robert Telus.
Minister rolnictwa podkreślił, że nie ma powodu, żeby embargo wygasło po 15 września. Powiedział, że termin został wyznaczony z powodów politycznych, ponieważ unijni politycy wiedzieli o jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce.
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na ten temat importu ukraińskiego zboża. Do 15 września zakaz wwozu ukraińskiego zboża obowiązuje na terenie Polski, Bułgarii, Węgier, Rumunii i Słowacji.
Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko



























