Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Gróbarczyk: ta inwestycja przyniesie korzyści mieszkańcom Mazur

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Inwestycje na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to szansa na większe przychody dla mieszkańców i samorządów – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

W tym tygodniu zakończyła się modernizacja Kanału Grunwaldzkiego na szlaku Wielkich Jezior. To część większego projektu, który obejmuje także wykonaną już budowę śluzy Guzianka II, a także realizowane lub planowane modernizacje 4 innych kanałów.

Wiceminister Marek Gróbarczyk przekonywał na antenie Radia Olsztyn, że choć jest to inwestycja typowo turystyczna, to przyniesie ona korzyści mieszkańcom Mazur.

Całe Mazury żyją z turystów, więc to istotne, aby ta oferta była coraz lepsza, wyższa jakościowo, dawała szansę na rozwój turystyczny. Turystyka ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Mazur

– przekonywał minister.

Koszt projektu obejmującego budowę śluzy Guzianka II oraz modernizację 5 kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to ponad 300 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych, środków rządowych i samorządowych oraz z przedsiębiorstwa Wody Polskie.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, Marek Grubarczyk, Guzianka II
Jak tu się żyje? Żytkiejmy

Jak tu się żyje? To pytanie zadajemy mieszkańcom Warmii i Mazur. Nasza reporterka Anna Minkiewicz-Zaremba odwiedziła Żytkiejmy w powiecie gołdapskim. Kto mieszka w Żytkiejmach i czym...

Zamknij
RadioOlsztynTV