Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister apeluje: wnioski o 500 plus składajmy przez Internet

Fot. P.Getka

1 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków o 500 plus drogą tradycyjną, jednak ze względów bezpieczeństwa zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 1 lutego rodzice mogą składać wnioski o świadczenie 500 plus na nowy okres świadczeniowy przez Internet. Od 1 kwietnia będzie to możliwe także drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Szefowa MRiPS zwróciła uwagę, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna, dlatego zwróciła się z apelem do tych rodziców i opiekunów, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”.

Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne

– podkreśliła minister.

Przypomniała, że w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. – W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca – wskazała Maląg.

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Autor: K. Kropiwiec (PAP)
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister, internet, wniosek
Coraz więcej seniorów rozlicza PIT-y przez internet. Najstarszy podatnik miał 107 lat

W całym kraju podatnicy złożyli już ponad 3 miliony deklaracji korzystając z elektronicznej usługi Twój e-PIT. Coraz częściej z tej formy rozliczenia korzystają też seniorzy. Urzędy...

Zamknij
RadioOlsztynTV