Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Andrzej Adamczyk odwiedził Ełk, Olecko i Kętrzyn. Podkreślał koniec wykluczenia komunikacyjnego Warmii i Mazur

Wizyta ministra Andrzeja Adamczyka w Ełku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Nie ma Polski  A i B, Polska jest jedna – przekonywał na spotkaniu z mieszkańcami minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Ełku minister Adamczyk mówił m.in. o tzw. małej obwodnicy Ełku, która udrożniłaby ruch z południowej części miasta do jego centrum.

O takiej obwodnicy mówi się od wielu lat, teraz są na to pieniądze. Na takie inwestycje są pieniądze w Funduszu Dróg Samorządowych – mówił minister Adamczyk.

O budowę obwodnicy zaapelował również doradca ministra, ełczanin Paweł Czemiel. Koszt inwestycji to 20 milionów złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych może wynieść nawet 16 milionów złotych.

Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Kętrzynie. Fot. Kamil Olszewski

W Kętrzynie minister Adamczyk podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości skończył z wykluczeniem komunikacyjnym Warmii i Mazur.  – Dziś ten region to plac budowy o inwestycjach o łącznej wartości 8 miliardów złotych. Aktualnie modernizowane połączenia kolejowe za 3,5 miliarda złotych służą lepszej komunikacji Warmii i Mazur z pozostałymi regionami Polski.

Andrzej Adamczyk na spotkaniu w Kętrzynie opowiedział również o jednej z kluczowych inwestycji dla Polski – budowie trasy Via Carpatia. Podkreślił, że nasz region musi być dobrze skomunikowany z resztą kraju.

Via Carpatia ma być gotowa do 2025 roku. Podobnie jak Lubelszczyzna, Podkarpacie i Podlasie – Warmia i Mazury muszą być dobrze skomunikowane. Takie decyzje podjęliśmy. O Via Carpatia mówiono wcześniej, że jest niepotrzebna – to błąd, ta droga jest potrzebna m. in. Polakom, Litwinom, Słowakom, Węgrom, Rumunom. To jest otwarcie regionu, który do tej pory był skazany na funkcjonowanie w Polsce B.

Trzecim z miast, które odwiedził minister Adamczyka było Olecko, gdzie podkreślił rolę Funduszu Dróg Samorządowych.

– Wsparcie samorządu jest niezbędne.Jeśli mówimy o drogach samorządowych, to musimy wspomnieć także o Funduszu Dróg Samorządowych. Jest on, jak zaznaczał premier Morawiecki, już w realizacji. Mam nadzieję, że proces legislacyjny przebiegnie szybko i wsparcie inicjatyw samorządowych wreszcie stanie się realne.

Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Kętrzynie (13 października 2018 r). Fot. Kamil Olszewski

 

Autor: A.Dybcio
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, polityka, wizyta, kampania wyborcza
Politycy Prawa i Sprawiedliwości wierzą w sukces wyborczy

Mamy dobrych kandydatów i wierzymy, że wygramy te wybory – mówili członkowie Prawa i Sprawiedliwości. W Ełku odbyła się powiatowa konwencja tej partii. Poseł Wojciech Kossakowski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV