Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo rekordowych mrozów wszystkie drogi w regionie są przejezdne

Fot. Ł. Sadlak

Wszystkie główne drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale miejscami może być ślisko – poinformowały służby drogowe. W nocy w regionie wystąpiły rekordowe mrozy – temperatura spadła do minus 25,5 stopnia Celsjusza.

Według służb drogowych rekordowo niskie temperatury na Warmii i Mazurach nie wpłynęły w znaczący sposób na warunki panujące na głównych trasach regionu. W nocy nie padało, ale z powodu silnego mrozu śnieg jest sypki i miejscami wiatr nawiewa go z pól na drogi.

Jak poinformował Krzysztof Sadzewicz z olsztyńskiego oddziału GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na wschodzie województwa – w okolicach Ełku, Orzysza i Pisza – występuje lokalna śliskość i błoto pośniegowe. W niedzielę rano w całym regionie pracuje 30 pługosolarek.

– Luźny śnieg jest nawiewany na drogi, z tego powodu lokalnie jest ślisko – wyjaśnił.

Miejscami z powodu tzw. zajeżdżonego śniegu może być ślisko również na drogach wojewódzkich. Na trasach tej kategorii pracuje 13 pojazdów zimowego utrzymania, głównie w okolicach Elbląga i Kętrzyna.

– Sytuacja jest trudna, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, ale wszystkie nasze drogi są przejezdne – przekazał Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Według służb drogowych, w nocy nie było żadnych zgłoszeń o wypadkach na drogach krajowych i wojewódzkich.

Jak informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, według pomiarów z godziny 5 rano w niedzielę najniższa temperatura w kraju – minus 25,5 stopnia Celsjusza – odnotowana została w Gołdapi na stacji pomiarowej, dwa metry nad ziemią, a minus 30,8 st. w Suwałkach (Podlaskie) przy pomiarze na poziomie gruntu.

Autor: M.Boguszewski (PAP)
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz
Ostatni 8-tysięcznik zdobyty zimą. Polski Himalaizm Zimowy potwierdza: na K2 weszła grupa Nepalczyków

Grupa szerpów z Nepalu dokonała pierwszego zimowego wejścia na drugi co do wysokości szczyt Ziemi, K2 w Karakorum. Informację przekazał Chhang Dawa Sherpa z agencji Seven...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV