Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo odwilży w wielu mejscach jest ślisko

Pługi usuwają rozjeżdżone błoto pośniegowe. Fot. archiwum

Drogowcy przestrzegają, że na wielu drogach Warmii i Mazur warunki jazdy są trudne, bo na jezdniach leży mokry, ciężki śnieg.

Najwięcej kłopotów mają kierowcy na podjazdach pod wzniesienia. Tak jest między innymi na drodze łączącej podolsztyński Bartąg z trasą krajową numer 51 – informuje słuchacz Radia Olsztyn.

00:00 / 00:00

Na drogach krajowych regionu pracują obecnie 22 pługopiaskarki i solarki. Na zajeżdżony śnieg natrafimy m.in. na krajowej 16 między Orzyszem a Ełkiem, na 58 od Jedwabna przez Szczytno do Rucianego-Nidy, na trasie numer 59 między Mrągowem a Rozogami oraz na 65 do polsko-rosyjskiej granicy w Gołdapi.

Na drogach wojewódzkich ślisko jest zwłaszcza na odcinkach leśnych. Teraz pracuje na nich 71 pługopiaskarek, pługów i solarek. Najgorzej jest na bocznych i lokalnych trasach, gdzie często natrafimy na zajeżdżony śnieg. (grzym/karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, śnieg
Włamywacze wpadli po śladach na śniegu

Po śladach na śniegu policjanci z Elbląga doszli do sprawców włamania. Włamywacze okradli hurtownię akumulatorów przy ulicy Zagonowej. Idąc ich tropem doszli pod kamienicę przy Czerniakowskiej....

Zamknij
RadioOlsztynTV