Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Mimo niżu demograficznego studentów przybywa”. Podwójne święto Wydziału Humanistycznego uniwersytetu w Olsztynie

Fot. P.Getka

Jeden z najpopularniejszych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zainaugurował nowy rok akademicki. Uroczystości połączono z obchodami 50-lecia istnienia.

Dziekan wydziału humanistycznego profesor Andrzej Szmyt podczas uroczystości podkreślał, że „humana” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Są tu kierunki najczęściej wybierane przez młodych ludzi, którzy rozpoczynają naukę na uniwersytecie w Olsztynie – zaznaczył profesor Andrzej Szmyt.

Wydział Humanistyczny liczy 50 lat i jest najstarszym wydziałem na UWM. Dziś spotkały się osoby, które tworzyły wydział i, te które kontynuują to dzieło dziś. Pół wieku to szereg zmian choć, jak podkreślano, trwają one cały czas. Przed wydziałem nowe zadania, nowe akredytacje, a co najważniejsze pierwsza ocena parametryczna, która skontroluje prowadzone na wydziale dyscypliny. To dopiero w 2021 roku.

Przez 50 lat wydział humanistyczny skończyło ponad 23 tysiące studentów. W latach świetności na wydziale studiowało nawet około 5,5 tysiąca osób. Dziś jest ich nieco ponad 2 tysiące. Nowy rok akademicki, na wszystkich stopniach rozpoczyna około 800 studentów. Wydział szczyci się największą ofertą i największa liczbą kierunków kształcenia.

Inauguracja roku akademickiego połączona z jubileuszowymi uroczystościami była okazją do podziękowań za dotychczasową pracę i wręczenia okolicznościowych medali.

Fot. P.Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Około 20 tysięcy studentów UWM zainaugurowało rok akademicki. „Jesteśmy uczelnia klasyczną, ale w amerykańskim stylu”

Po raz 21. wybrzmiał „Gaudeamus Igitur” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Uczelnia zainaugurowała rok akademicki. Około 6 tysięcy studentów rozpoczyna naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, łącznie na wszystkich wydziałach...

Zamknij
RadioOlsztynTV