Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miłomłyn ma szansę stać się uzdrowiskiem

W Miłomłynie mogłyby się kurować osoby ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatycznymi i dróg oddechowych

Unikalny mikroklimat, możliwość kąpieli borowinowych, cisza i czyste powietrze. Dzięki temu Miłomłyn oficjalnie otrzymał status obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Nie oznacza to jeszcze, że Miłomłyn jest uzdrowiskiem, ale ma na to duże szanse. O status obszaru ochrony uzdrowiskowej miejscowość walczyła od 2008 roku, jednak sprawa nabrała rozpędu i zakończyła się dzięki interwencji senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusławy Orzechowskiej. Burmistrz Miłomłyna Stanisław Siwkowski cieszy się i wylicza korzyści zdrowotne wynikające z przebywania w Miłomłynie. – Powinny tu przyjeżdżać osoby ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatycznymi i dróg oddechowych – wyjaśnia.

Miasto liczy na to, że infrastrukturę uzdrowiskową wybudują prywatni inwestorzy. Dlatego też, żeby ułatwić im sprawę miasto już przygotowało studia wykonalności i plany zagospodarowania terenu, a w opracowaniu są ulgi podatkowe. Jedyne o co inwestor będzie musiał się postarać to pozwolenie na budowę.

Posłuchaj relacji Daniela Wojciechowskiego

 

(dwoj/gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, zdrowie, Miłomłyn, Orzechowska
Młodzi lekarze wolą pracować za granicą

Naczelna Rada Lekarska alarmuje, że w najbliższym czasie z Polski może wyjechać rekordowa liczba lekarzy. W ciągu ostatniej dekady za granicę wyjechało ponad 10 tysięcy lekarzy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV