Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Migotanie przedsionków zwiększa ryzyko udaru mózgu. Kogo dotyczy ta choroba?

Fot. fotolia

Jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń rytmu serca jest migotanie przedsionków. Choroba pojawia się wraz z wiekiem a jej konsekwencją może być udar mózgu.

Jak rozpoznać migotanie przedsionków i jak leczy się to schorzenie wyjaśniają  dr Jerzy Górny ordynator Oddziału Kardiologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie oraz dr Mateusz Tyllo kierownik Pracowni Elektrofizjologii w tym Szpitalu.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

Nowatorska operacja usunięcia gruczolaka  prostaty w Szpitalu MSWiA – Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii w Olsztynie. Zastosowana metoda  pozwala całkowicie usunąć prostatę w mało inwazyjny sposób dzięki czemu pacjent szybko wraca do zdrowia. Zabieg, na razie u trzech pacjentów, wykonali Rafał Olejnik z Kliniki Nova w Kędzierzynie Koźlu oraz dr Maciej Przudzik z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Nowy, przestronny i bardziej nowoczesny Oddział Hematologii i Onkologii otwarto w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Ciasne dotąd pomieszczenia stanowiły ogromny dyskomfort dla małych pacjentów, ich rodziców oraz personelu medycznego. Wkrótce oddział zostanie wyposażony w nowatorski sprzęt. O nowej inwestycji mówią: Krystyna Piskorz-Ogórek – dyrektor Szpitala, dr Wanda Badowska- ordynator Oddziału oraz mały pacjent Bartek i jego mama.

Na Zdrowie – otwarcie oddziału w Szpitalu Dziecięcym

Audycja Na Zdrowie w Radiu Olsztyn w soboty po godzinie 9.

Fot. D. Grzymska

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, szpital dziecięcy, Poliklinika, prostata, serce, zabieg, mózg, udar
Szczepienia w aptekach. Jednodawkowy preparat można przyjąć w czterech miastach regionu

Sześć aptek z województwa warmińsko-mazurskiego prowadzi szczepienia przeciwko COVID-19. Można w nich bezpłatnie przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Do aptek można zgłosić się bezpośrednio, ale możliwe są...

Zamknij
RadioOlsztynTV