Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Mieszkanka Mrągowa znalazła kartę płatniczą i zrobiła zakupy. Teraz może trafić do więzienia

Fot. www.fotolia.com

Mrągowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej. Sprawczyni znalazła zgubioną kartę płatniczą na chodniku, a następnie zapłaciła za swoje zakupy za pomocą funkcji zbliżeniowej. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa.

W poniedziałek wieczorem mieszkanka Mrągowa przez chwilę nieuwagi zgubiła kartę płatniczą. Z jej nieszczęścia skorzystała inna kobieta, która znalazła zgubę na chodniku w pobliżu sądu. Nie miała jednak zamiaru oddać znalezionego środka płatniczego. Zamiast tego niemal natychmiast zaczęła opłacać nim swoje zakupy w pobliskim markecie, kupując m.in. alkohol, papierosy i artykuły spożywcze.

Kobieta krótko cieszyła się z nowego środka płatniczego. Właścicielka karty otrzymała SMS-y o dokonywanych płatnościach i wtedy zorientowała się, że zgubiła kartę i straciła ponad 130 złotych. Natychmiast zablokowała kartę i zawiadomiła miejscową policje. Funkcjonariusze niezwłocznie skontaktowali się z pracownikami marketu i obejrzeli zapis nagrania z monitoringu, zwracając uwagę na kobietę, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzewaną jeszcze tego samego wieczora w jej miejscu zamieszkania. Przy niej funkcjonariusze znaleźli również utraconą wcześniej kartę oraz zakupy.

Za przywłaszczenie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś za kradzież z włamaniem – od roku do 10 lat.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, więzienie, zakupy
Złodziej złapany na gorącym uczynku. Pomógł w tym miejski monitoring

Do policyjnego aresztu trafił 22-letni mężczyzna, który włamał się do popularnego kiosku z pamiątkami na Starym Mieście w Olsztynie. Zauważył go o 1 w nocy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV