Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkanka Iławy oddała oszustom 100 tysięcy złotych i złoto

Fot. KPP Iława

Policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy na początku marca metodą „na policjanta” wyłudzili 100 tysięcy złotych oraz złoto od mieszkanki Iławy.

Fałszywy policjant powiedział starszej kobiecie, że przeprowadzana jest tajna akcja i trzeba przekazać policji pieniądze, które po akcji zostaną zwrócone. Pokrzywdzona przekazała oszustom 100 tysięcy złotych w gotówce oraz złoto. Później zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę już prawdziwym policjantom.

Jak powiedział Radiu Olsztyn aspirant sztabowy Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, po przeprowadzeniu działań operacyjnych wytypowali osoby odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali je we Włocławku.

68-letni mężczyzna, wspólnie ze swoim młodszym, 46-letnim znajomym, został przewieziony do iławskiej komendy. Obaj usłyszeli zarzut oszustwa i trafili do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pieniądze, policja, oszust
14-latek usłyszał ponad 50 zarzutów oszustw i kradzieży tożsamości

Ponad 50 zarzutów kradzieży tożsamości oraz oszustw na szkodę jednej z firm telekomunikacyjnych usłyszał 14-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci zatrzymali go, gdy odbierał, kolejną już, przesyłkę, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV