Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy regionu mają wielkie serca. Podarowali 17 ton żywności potrzebującym

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Mieszkańcy Warmii i Mazur kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności, przeprowadzonej w kilkunastu miejscowościach województwa, przekazali ponad 17 ton żywności, która trafi na wigilijne stoły najuboższych mieszkańców regionu. 

Bank Żywności w Olsztynie tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności realizował po długiej, dwuletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi. Co prawda w tym czasie Bank przeprowadził zbiórkę, ale w formie internetowej, co skutkowało mniejszym zainteresowaniem darczyńców.

Po dwóch latach przerwy w sklepach ponownie pojawili się wolontariusze, ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki. Bez ich wsparcia żadna ze zbiórek nie zakończyłaby się sukcesem. W tym pospolitym ruszeniu wzięli udział podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, harcerze, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz specjalnych, rodziny zastępcze, członkowie organizacji, którzy na co dzień korzystają z bankowej żywności, rady osiedli.

Najmłodsi wolontariusze mieli kilka lat, najstarsi są od dawna na emeryturze. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, oddział Warmińsko – Mazurski, koło Miejsko-Powiatowe wypożyczyło nawet ubrania Świętego Mikołaja, żeby przyciągać uwagę, w zbiórkę zaangażowali się także bezdomni, podopieczni Stowarzyszenia „Pomocni Ludziom-Rucewo”. W zbiórce wzięli udział także wolontariusze indywidualni, którzy zgłosili się do Banku i pomagali w przygotowaniach oraz realizacji. W sumie, w sklepach regionu pojawiło się ponad 1500 osób

– informuje Karol Fryta, specjalista ds. komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

W kilkunastu miejscowościach województwa Bank Żywności w Olsztynie zebrał 17 193 kg żywności (w tym 5204 kilogramy w Olsztynie). Produkty trafią na stoły potrzebujących jeszcze przed świętami. Co więcej, świąteczne paczki zostaną uzupełnione przez żywność, którą Bank pozyska dodatkowo. Część żywności zostanie zakupiona z funduszy zebranych podczas internetowej zbiórki – www.zbiorkazywnosci.pl. Ci, którzy nie wzięli udziału w weekendowej akcji, mogą wesprzeć najuboższych, kupując właśnie wirtualny koszyk zakupów. Internetowa zbiórka potrwa do 10 grudnia.

Zbiórka odbyła się w sklepach sieci Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Biedronka, Intermarche, Auchan. Patronem medialnym Świątecznej Zbiórki Żywności było Radio Olsztyn.

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Fot. Bank Żywności w Olsztynie

 

Ponad 5 ton żywności zebrano podczas przedświątecznej akcji. Co się z nimi stanie?

Redakcja: A. Niebojewska za Bank Żywności w Olsztynie

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Świąteczna Zbiórka Żywności
Trwa świąteczna zbiórka żywności. „Nie możemy zawieść naszych podopiecznych”

Przez cały dzień w sklepach trwa zbiórka zorganizowana przez lokalne Banki Żywności. W całej Polsce wolontariusze, ubrani w czerwone koszulki, zbierają żywność i artykuły chemiczne. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV