Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy olsztyńskiego „Pojezierza” walczą o parkingi

Skarga mieszkańców na decyzję w sprawie społecznych parkingów w Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie jest niezasadna – orzekł Sąd Okręgowy.

Na rozprawę przyszło wielu spółdzielców olsztyńskiego „Pojezierza”. Fot. M. Lewiński

W sierpniu zeszłego roku, Rada Nadzorcza Spółdzielni Pojezierza przegłosowała uchwałę, na mocy której mieszkańcy kilku spółdzielczych bloków mają płacić za użytkowanie gruntu, na którym stoi ich samochód. Dotyczy to ogrodzonych parkingów, które mieszkańcy sami zbudowali nawet kilkadziesiąt lat temu.

Na rozprawę przyszło około stu zainteresowanych osób. Sąd uznał jednak, że nie było podstaw do zaskarżenia decyzji Rady Nadzorczej. Orzeczenie i jego uzasadnienie odczytał sędzia Tomasz Cichocki.

00:00 / 00:00

Występujący w imieniu mieszkańców radca prawny Maciej Janowski zapowiedział apelację.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy obawiają się również, że jeśli teraz podpiszą dokumenty przysłane do nich przez spółdzielnię, to niedługo „Pojezierze” wypowie im umowę, a w miejscu ich ogrodzonych parkingów, staną parkomaty prywatnej firmy. (lew/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd okręgowy, spółdzielnia mieszkaniowa Pojezierze, społeczny parking
Sąd Okręgowy w Olsztynie, fot. A. Socha
Marek Żejmo kłamcą lustracyjnym – orzekł sąd

Sąd Okręgowy w Olsztynie orzekł, że olsztyński biznesmen i były radny napisał nieprawdę w oświadczeniu lustracyjnym złożonym w 2010 roku podczas wyborów do olsztyńskiej rady miasta....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV