Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Dywit walczą o dobrą jakoś powietrza, a przy tym korzystają z ulg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Dywity walczą ze smogiem. Nawet kilkaset złotych mogą zyskać przez najbliższe 4 lata mieszkańcy gminy Dywity, którzy zastosowali w swoim domu ekologiczne źródło ciepła.

Takie możliwości daje uchwała w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części, w których zastosowano ekologiczne źródło ciepła.

Zainteresowanie jest ogromne – mówi Jacek Niedźwiecki z Urzędu Gminy w Dywitach.

Musieliśmy zatrudnić dodatkowego pracownika do obsługi tych osób, bo tworzą się kolejki. Duża część mieszkańców już stosuje te ekologiczne źródła ciepła. To są zwolnienia od podatku od nieruchomości – od budynków mieszkalnych.

00:00 / 00:00

Przyjmując, że przykładowy podatek wynosi około 100 zł rocznie, to dzięki zwolnieniu mieszkaniec, który zastosował w swoim domu ekologiczne źródło ciepła, zyska około 400 zł do 2023 roku.

Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina Dywity organizuje także cykliczne dyżury doradcy energetycznego, który pomoże napisać na miejscu wniosek o dofinansowanie z rządowych programów „Mój prąd” i „Czyste powietrze”.

Pierwszy dyżur – 11 lutego.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, smog
Zderzenie trzech samochodów między Olsztynem a Dywitami. Koniec utrudnień na DK 51

Nie ma już utrudnień na trasie krajowej nr 51 do polsko-rosyjskiej granicy w Bezledach. Między Olsztynem a Dywitami zderzyły się trzy pojazdy. Według służb, które znajdowały...

Zamknij
RadioOlsztynTV