Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieli sprzedać koc, a ukradli oszczędności

Fot. pixabay

Kilkuosobowa szajka wchodziła podstępem do mieszkań starszych osób na Warmii i Mazurach i okradała je z oszczędności.

Kilku złodziei pod pozorem obnośnej sprzedaży koców weszło do mieszkania 86-letniej mieszkanki jednej z miejscowości niedaleko Nidzicy. Prosili o wodę. Po wyjściu mężczyzn z posesji kobieta zauważyła, że zniknęły jej wszystkie pieniądze, czyli prawie 1,5 tysiąca złotych. Jak informuje sierżant Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, sprawą zajęli się „kryminalni”:

Ustalili, że analogiczne zdarzenia miały miejsce również w innych miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. Sprawcy działali w różnym składzie i aby osiągnąć swój cel używali przemocy.

00:00 / 00:00

W policyjnej akcji zatrzymano dwie kobiety i mężczyznę:

Wobec 47 – latki i 28 – latki za usiłowanie rozboju i kradzież sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. 50 – latek na wniosek policji i prokuratury trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.

00:00 / 00:00

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Policja apeluje w szczególności do seniorów, osób starszych, samotnie mieszkających, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczali nieznajomych do mieszkania. Sprawcy żerują na życzliwości, dobroci, próbują wykorzystać każdą okoliczność, żeby dostać się za próg domu i okraść. Jeżeli spotkamy się z osobami oferującymi różnego rodzaju rzeczy na sprzedaż, które wydają nam się podejrzane, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica
Dobre wiadomości dla mieszkańców Nidzicy. W okolicach miasta otwarto stację uzdatniania wody

W Napiwodzie koło Nidzicy uroczyście otwarto stację uzdatniania wody. Dzięki niej z wody dobrej jakości będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy okolicznych wsi, ale również ci...

Zamknij
RadioOlsztynTV