Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieli postawione zarzuty korupcyjne. Znamy wyrok w sprawie wójta i radnego gminy Kozłowo

Urząd Gminy w Kozłowie. Fot. Łukasz Węglewski

Były wójt i radny gminy Kozłowo prawomocnie uniewinnieni od zarzutów korupcyjnych. Przypomnijmy – prokurator oskarżył Jacka J. o popełnienie trzech przestępstw.

Miał m.in. wręczyć ówczesnemu radnemu gminy – Rafałowi Ś. niemal 2 tysiące złotych łapówki za złożenie wniosku dotyczącego podwyższenia wynagrodzenia wójta o pół tysiąca złotych. Radny miał zostać też przekupiony w zamian za korzystne dla wójta głosowanie w radzie gminy. Rafał Ś. usłyszał z kolei zarzut przyjęcia tej łapówki. Jacek J. został oskarżony również o obniżenie wyceny jednej z nieruchomości należącej do Urzędu Gminy w Kozłowie.

Sąd Rejonowy w Nidzicy uniewinnił obu, bo stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów na oskarżenie mężczyzn. Uznano, że to pomówienie, które wynikło z konfliktu między oskarżonymi. Prokurator wniósł apelację, a teraz Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu pierwszej instancji.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

 

Źródło: PAP
Redakcja: K. Piasecka/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, korupcja, apelacja, zarzuty, łapówka, radny, wójt, uniewinnienie
Kliknęła w wysłany SMS-em link i straciła tysiąc złotych. Policja złapała oszusta

Dostała SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki. 35-latka z Olsztyna straciła tysiąc złotych. - Kobieta padła ofiarą internetowego oszusta - wyjaśnia sierżant Andrzej Jurkun z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV