Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa. Jedną z konkurencji jest lądowanie do celu
W Kętrzynie trwa 25. Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa. Na lotnisko w Wilamowie przylecieli piloci z Europy, między innymi z Litwy.
Jedną z konkurencji jest lądowanie na cel. Można w niej zdobyć o puchar prezesa Aeroklubu Krainy Jezior. – Jest oznaczone miejsce, tak zwany punkt zerowy. Za wylądowanie przed nim są punkty ujemne, za wylądowanie za nim, również. Kto ma mniej punktów ujemnych, wygrywa – wyjaśnił Stanisław Tołwiński, prezes wspomnianego aeroklubu i gospodarz imprezy.
Zlot to także pokazy militarne, ciekawostki związane z lotnictwem i atrakcje dla dzieci. Impreza potrwa do jutra.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














