Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barczewo gości miłośników muzyki chóralnej

Fot. K. Piasecka

Rozpoczyna się 22. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. To coroczne wydarzenie na stałe wpisało się w pejzaż artystyczny Warmii.

Festiwal potrwa trzy dni. Uroczystą inaugurację zaplanowano na dziś (25 maja) o godzinie 17.45 przy Szkole Podstawowej nr 1. O szczegółach mówiła Danuta Zielonka.

Tam będzie powitanie chórów i przejdziemy ulicami miasta do amfiteatru miejskiego, gdzie chóry zostaną powitane staropolskim zwyczajem – chlebem i solą i przedstawią się zarówno publiczności, jak i pozostałym chórom. Każdy chór zaprezentuje co najmniej jeden utwór – żeby mogły się nawzajem poznać.

00:00 / 00:00

Twórcą i realizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Barczewa przy współpracy z innymi podmiotami. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Olsztyn.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego jest imprezą cykliczną. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2002 i była skierowana do chórów polskich. Już od następnego roku jego formuła zmieniła się w międzynarodową i tak trwa do dziś.

Głównym celem festiwalu jest upamiętnienie postaci i twórczości Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora urodzonego w Barczewie – twórcy „Roty” i „Hymnu Warmii”, wielkiego patrioty i Polaka, którego działalność była istotnym czynnikiem kształtowania polskiej świadomości na ziemiach północnych.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kapitan opuszcza Indykpol AZS Olsztyn

Robbert Andringa opuszcza Indykpol AZS Olsztyn. Zawodnik spędził w klubie z Kortowa sześć lat i zyskał ogromną sympatię kibiców i kolegów z zespołu. Przez dwa ostatnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV