Helena Orlińska Człowiekiem Teatru Roku 2015
Helena Orlińska, nauczycielka z Ostródy, otrzymała tytuł Człowieka Teatru Roku 2015.
Tytuł przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur wręczono w Dobrym Mieście, podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Helena Orlińska założyła w ostródzkiej podstawówce nr 3 teatr uczniowski „Trójeczka”.
Andrzej Fabisiak, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur podczas wręczania tytułu Człowieka Teatru Roku 2015 przypominał, że szkolne teatry amatorskie są bardzo ważne.
Animatorka kultury z Dobrego Miasta wyróżniona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Elżbieta Bilińska-Wołodźko odebrała ją podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, zorganizowanych w Dobrym Mieście. Jak mówiła, czuje się tym odznaczeniem wzruszona.
Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznał minister kultury, na wniosek złożony przez przez Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.
Członek Towarzystwa Elżbieta Fabisiak tłumaczy, że animatorzy kultury tacy jak Elżbieta Bilińska-Wołodźko powinni być doceniani.
(apiedz/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






