Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michelin przestaje dostarczać ciepło Olsztynowi. Kto go zastąpi?

Spalarnia odpadów w Olsztynie.

Rozwód za porozumieniem stron po 55 latach. Dziś (niedziela, 30 kwietnia) nastąpiło definitywne zakończenie współpracy olsztyńskiego MPEC-u z firmą Michelin Polska w sprawie dostawy ciepła dla mieszkańców.

– Dotąd prawie połowa miasta korzystała z ciepłowni firmy oponiarskiej. Teraz po wybudowaniu własnych instalacji miasto w całości przejmuje ten obowiązek – przyznaje Konrad Nowak, prezes MPEC-u.

Po 55 latach współpracy firma Michelin Polska przestaje dostarczać ciepło mieszkańcom Olsztyna. Do tej pory zaopatrywała prawie połowę mieszkań. Teraz po wybudowaniu dwóch instalacji miejskich tę rolę przejmuje w 100 procentach Olsztyn, choć trwają jeszcze prace wykończeniowe, związane z budową instalacji termicznego przekształcania odpadów. Jak zapewnia Konrad Nowak, spalarnia zostanie ukończona w 4 kwartale tego roku.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Radny miejski Jarosław Babalski z opozycyjnego klubu PiS z decyzją ratusza się godzi, ale obawia się podwyżki cen za ciepło, bo tzw. spalarnia odpadów została wybudowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, co oznacza, że będzie eksploatowana przez właściciela przez 25 lat.

00:00 / 00:00

Obie strony: MPEC i Michelin Polska wydały oświadczenie, w którym wyjaśniają powody rozstania i podkreślają wzorową współpracę.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Mpec, spalarnia, Michelin
Pożar w hali produkcyjnej w Michelin

W hali w Michelin w Olsztynie zapalił się fragment instalacji. Ewakuowano się ponad 40 osób. Palił się fragment instalacji wentylacyjnej - informuje starszy kapitan Adam Rybicki,...

Zamknij
RadioOlsztynTV