Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Michał Żukowski: nastroje przed meczem Polska – Meksyk są bardzo optymistyczne

Piłkarska reprezentacja Polski rozegra dziś o godzinie 17 pierwszy mecz w mistrzostwach świata w Katarze. Trwa odliczanie do pierwszego gwizdka w meczu Polska – Meksyk.

Stać nas na wyjście z grupy. Oczywiście pod pewnymi warunkami, które musimy spełnić

– ocenił selekcjoner biało-czerwonych Czesław Michniewicz.

O znaczeniu meczu w Dausze nie trzeba przekonywać pomocnika Grzegorza Krychowiaka.

Może pozwolić nam dobrze zacząć te mistrzostwa. Z doświadczenia wiemy, że żeby wyjść z grupy, trzeba zdobyć punkty w tym pierwszym spotkaniu.

Pierwszy pojedynek reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach świata obejrzy na miejscu m.in. przewodniczący Rady Nadzorczej 2-ligowego Stomilu Olsztyn Michał Żukowski, który zapewnił, że atmosfera w kadrze jest dobra. Gość Radia Olsztyn mieszka w tym samym hotelu, w którym nocuje polska reprezentacja. Jak mówi, na każdym kroku widać mundialowy klimat.

Z kadrą PZPN-u i moją ekipą (…) wybieram się na mecz z Meksykiem i będę mógł w pełni poczuć tę atmosferę (…) Nastroje są bardzo dobre. (…) Sztab jest gotowy (…) Przed każdym mundialem nastroje są optymistyczne (…) Zobaczymy jak to będzie wyglądało na meczu. Mocno trzymamy kciuki, żeby inauguracja mundialu – po raz pierwszy w XXI wieku – wypadła lepiej, niż do tej pory (…)

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego i Izy Malewskiej

00:00 / 00:00

Głośno mówiło się o zakazie sprzedawania na stadionach piwa. Jak się okazuje, nie tylko tam nie można kupić złocistego trunku.

Mecze otwarcia to nie jest specjalność polskich piłkarzy. Na wygraną czekają od 1974 roku, kiedy pokonali Argentynę 3:2. Później były trzy bezbramkowe remisy: z RFN (1978), Włochami (1982) i Marokiem (1986) oraz trzy porażki: z Koreą Południową (2002), Ekwadorem (2006) i Senegalem (2018).

Tymczasem Meksyk w ostatnich sześciu mundialach w swoich pierwszych meczach odniósł pięć zwycięstw i raz zremisował. Do tej pory Polacy grali z Meksykiem na mundialu raz. W 1978 roku wygraliśmy 3:1.

Fot. EPA/Rungroj Yongrit

Fot. EPA/Rungroj Yongrit

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Świniarski/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mundial, Mistrzostwa Świata, Katar, Michał Żukowski, Czesław Michniewicz, Grzegorz Krychowiak
MŚ 2022: reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz. „Stać nas na wyjście z grupy”

O godzinie 17 piłkarska reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata w Katarze - z Meksykiem. Sześć godzin wcześniej zmierzą się rywale tych ekip...

Zamknij
RadioOlsztynTV