Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij pozostaje na czele Porozumienia i zapowiada zakończenie współpracy z PiS w samorządzie

Partia Porozumienie wybrała władze w okręgu olsztyńskim. Prezesem struktur partii Jarosława Gowina w okręgu nr 35 pozostanie poseł tego ugrupowania Michał Wypij. Fot. Andrzej Piedziewicz

Partia Porozumienie wybrała władze w okręgu olsztyńskim. Prezesem struktur partii Jarosława Gowina w okręgu nr 35 pozostanie poseł tego ugrupowania Michał Wypij, który zapowiedział zakończenie współpracy z Prawem i Sprawiedliwością w samorządzie.

Podczas zjazdu okręgowego partii Porozumienie w Olsztynie prezesa na kolejną kadencję wybrano jednogłośnie. Został nim Michał Wypij, który kierował okręgowymi strukturami partii przez ostatnie lata.

Jest to zobowiązanie do dalszej pracy. Przy okazji dokonaliśmy pewnego podsumowania pracy w naszym okręgu – w okręgu, który wypracował dwóch posłów Porozumienia w jednym okręgu wyborczym. Do takich sytuacji doszło tylko w naszym województwie, na Opolszczyźnie i na Podlasiu

– mówił po wyborach poseł Michał Wypij.

Wybrano także dwóch wiceprezesów Porozumienia w okręgu wyborczym nr 35. Jednym z nich został poseł tej partii profesor Wojciech Maksymowicz, który  przypomniał, że działacze Porozumienia to ludzie z potencjałem.

Są aktywni w gminach, powiatach, strukturach samorządowych, we wszystkich obszarach ważnych dla województwa i dla kraju. Ta młodzież, która jest tu liczna, jest nadzieją

– podkreślił profesor Wojciech Maksymowicz.

Drugim wiceprezesem Porozumienia w okręgu olsztyńskim został Marcin Kotowski.

Olsztyńscy działacze partii Porozumienie zapowiedzieli także, że nie chcą iść z Prawem i Sprawiedliwością do kolejnych wyborów samorządowych.

Obie partie są w koalicji na szczeblu ogólnopolskim. Dotychczas współpracowały też w samorządzie. W poprzednich wyborach miały wspólnego kandydata na prezydenta Olsztyna, którym był Michał Wypij oraz wspólne listy kandydatów na radnych. Obecnie Michał Wypij jest posłem Porozumienia i szefem jego struktur w okręgu olsztyńskim. Zapowiada, że nadchodzi czas na zakończenie współpracy z PiS-em w samorządzie. Politycy Porozumienia nie godzą się także na dalszą władzę obecnego – bezpartyjnego prezydenta Olsztyna.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim, uważa te słowa za potwierdzenie faktów dotyczących współpracy na szczeblu lokalnym w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kolejne wybory samorządowe mają odbyć się w roku 2023.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w polityka, wybory, Jerzy Szmit, porozumienie, Wojciech Maksymowicz
CBOS zbadał poziom zaufania Polaków do polityków. Wyniki mogą zaskakiwać

57 proc. badanych ufa prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a 54 proc. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - wynika z sierpniowego sondażu CBOS. Na trzecim miejscu znalazł się lider stowarzyszenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV