Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij o wprowadzeniu nocnej prohibicji w Olsztynie: Może to uderzyć w małych i średnich przedsiębiorców

Fot. D. Grzymska

Uchwała o prohibicji jest skrajnie nieżyciowa – uważa Michał Wypij, kandydat na prezydenta Olsztyna z ramienia Zjednoczonej Prawicy. I apeluje do radnych, by uchwałę odrzucili na najbliższej sesji Rady Miasta.

Jego zdaniem prezydent Grzymowicz i radni powinni wsłuchać się w głosy rady osiedli i mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, gdzie ten handel należy ograniczyć. Uchwała w takim brzmieniu, jak proponuje prezydent Grzymowicz według Michała Wypija uderzy w małych i średnich przedsiębiorców.

00:00 / 00:00

W zamian Michał Wypij proponuje powrót do starych zapisów, które już funkcjonowały w Olsztynie, a zniesiono je w 2011 roku. To kwestia odległości punktów sprzedaży alkoholu od szkół, oraz wydzielenie specjalnych stref, w których będzie można z kulturą pić alkohol. Zdaniem Wypija przepisy w obecnym brzmieniu mogą spowodować, że wrócimy do lat 80., gdzie kwitł nielegalny handel alkoholem.

00:00 / 00:00

Propozycja przygotowana przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień zakłada wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w Olsztynie w godz. 22-6, przywrócenie 50-metrowej strefy ochronnej wokół szkół i kościołów oraz ograniczenie liczby sklepów sprzedających alkohol. Radni pochylą się nad uchwałą w środę.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, alkohol, sprzedaż, porozumienie, Michał Wypij
Areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo konkubenta

Nawet dożywotnie więzienie może grozić mieszkance Działdowa, która raniła nożem swojego konkubenta. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanej. 43-latka usłyszała zarzut spowodowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV