Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij chce się przyjrzeć raportom z kontroli przeprowadzonych w spółce MPK

Michał Wypij/fot. Przemysław Getka

Michał Wypij, olsztyński radny Porozumienia, apeluje do prezydenta Olsztyna o udostępnienie wyników wszystkich audytów przeprowadzonych w spółce MPK od 2014 roku. O swoich działaniach poinformował na konferencji prasowej.

Wniosek Michała Wypija jest pokłosiem zwolnienia prezesa MPK Mieczysława Królaka, który kierował spółką przez 28 lat. W tle tej sprawy są nieprawidłowości przy zleceniu sprzed 3 lat. Według Rady Nadzorczej pracownik MPK będący w komisji przetargowej był jednocześnie we władzach firmy, która wygrała przetarg. Ponadto, jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego – wśród udziałowców i we władzach spółki były dwie osoby o takim samym nazwisku, jak prezes MPK.

Dlatego Michał Wypij oficjalną drogą wnioskuje o dostęp do raportów pokontrolnych, a także pyta władze miasta m.in. czy nieprawidłowości zostały zgłoszone odpowiednim organom ścigania.

Oficjalne pisma zostały złożone, tymczasem „na gorąco” do żądań Michała Wypija odniósł się wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć. Ten podkreśla, że odpowiedź na te pytania Wypija leży w kompetencji Rady Nadzorczej spółki.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, radny, Michał Wypij, Ryszard Kuć
Kierowca autobusu znalazł zagubioną torebkę. Dzięki niemu olsztynianka odzyskała prawie 25 tysięcy zł

Kierowca autobusu miejskiego numer 116 w Olsztynie podczas sprawdzania pojazdu na pętli znalazł damską torebkę. Powiadomił o tym dyspozytora MPK, a ten - policjantów. W środku...

Zamknij
RadioOlsztynTV