Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Kamiński pozostaje w walce o igrzyska

Fot. Łukasz Węglewski

W niemieckim Duisburgu rozegany został Puchar Świata w kajakarstwie, który był jednocześnie pierwszą polską rundą kwalifikacyjną do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W zawodach bardzo dobrze spisał się kanadyjkarz OKSW Olsztyn Mateusz Kamiński w wyścigu C-2 na 1000 metrów. Wspólnie z Michałem Kudłą awansował z pierwszego miejsca w eliminacjach do finału A. Ich kontrkandydaci – Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski popłyną w finale B. To oznacza, że Mateusz i Michał są jednym wiosłem w Rio. Trener klubowy Mateusza, a prywatnie jego tata – Andrzej Kamiński – studzi jednak optymizm.

00:00 / 00:00

Gorzej poradził sobie za to kajakarz Kayak Sport Clubu Olsztyn – Denis Ambroziak – który zajął w półfinale dopiero 7. miejsce i popłynie w finale C wyścigu K-1 na 100 metrów. Jego konkurent do olimpijskiej ekipy – Paweł Kaczmarek – był 4. w półfinale i awansował do finału B. Olsztynianin przyznał, że forma go opuściła.

00:00 / 00:00

(pświn/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kajakarstwo, Andrzej Kamiński, Rio De Janeiro, Michał Kamiński
Paweł Woicki w siatkarskiej reprezentacji Polski

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił szeroki skład na styczniowe europejskie kwalifikacje olimpijskie w Berlinie. Dla kibiców z Warmii i Mazur znakomitą informacją jest powołanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV