Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miała 2 promile alkoholu i opiekowała się dzieckiem

2 promile alkoholu miała matka, która powinna opiekować się swoim 5-letnim synkiem.

Policjanci z Olsztyna przyjechali, gdy  kobieta zadzwoniła na komendę o 2 w nocy z informacją, że jej konkubent się awanturuje. 45-latka bełkotała, przekonując policjantów, że to z powodu braku zębów.

W rzeczywistości była pijana. Okazało się też, że miała pod opieką 5-letniego synka. Badanie wykazało u niej 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak  przyznała w końcu  wypiła pół litra wódki a konkubent, z którym miała się pokłócić, wyszedł z domu przed przyjazdem policjantów – relacjonuje sierżant sztabowy Izabela Kołpakowska:

Funkcjonariusze, dbając o dobro dziecka, powiadomili o zastanej sytuacji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, którego pracownicy przewieźli chłopca do placówki opiekuńczej. Matka trafiła do ambulatorium dla osób nietrzeźwych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie sąd wymierzy jej karę. O sytuacji w rodzinie powiadomiony zostanie również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sąd może ograniczyć prawa rodzicielskie a w skrajnych przypadkach, nieodpowiedzialnym rodzicom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, dziecko, wódka, pijana matka
Na ulicach powiatu gołdapskiego będzie więcej policyjnych patroli

  Dodatkowe patrole planowane są w miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością. Władze gminy przeznaczyły na to 30 tysięcy złotych. Na tzw. służbę ponadnormatywną, czyli poza ustawowym czasem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV