Meble Wójcik Elbląg nie dały rady Pogoni Szczecin

Dobiegają końca rozgrywki Superligi PGNiG piłkarzy ręcznych. W ostatnim meczu na własnym boisku Meble Wójcik Elbląg nie sprostały Sandra SPA Pogoni Szczecin i przegrały 25 do 28.

Spotkanie było wyrównane tylko do stanu 11 minuty. Na tablicy był remis 6 do 6. Od tego momentu Pogoń objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca pierwszej połowy. Do przerwy 15 do 13 dla gości. Po przerwie meblarze się poderwali, doprowadzili do remisu po 16, ale Pogoń natychmiast odpowiedziała trzema bramkami i już do końcowego gwizdka kontrolowała przebieg gry.

Mimo to trener Pogoni Rafał Biały komplementował zespół z Elbląga.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Mebli Jacek Będzikowski przyznał, że drużyna Pogoni to bardzo dobry, ligowy zespół.

Nie do zatrzymania w tym meczu był skrzydłowy Pogoni Wojciech Zydroń, zdobywca 12 bramek. Dla Mebli 6 bramek zdobył Michał Kupiec.

19 maja Meble Wójcik Elbląg zagrają w Piotrkowie z Piotrkowianinem ostatni swój mecz w tegorocznych rozgrywkach.

(JSalmonowicz/BSChromy)

Więcej w Piłka ręczna, sport
Porażka Olimpii Elbląg przed własną publicznością

Olimpia Elbląg przegrała na własnym terenie z Puszczą Niepołomice 1:3. Żółto-biało-niebiescy prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzali więcej sytuacji strzeleckich, ale to przyjezdni zadawali...