Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Matka na dopalaczach, dziecko zmarło. Sprawą zajęła się prokuratura

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe rozpoczęła dochodzenie w sprawie narażenia życia noworodka przez matkę, która trafiła do szpitala pod wpływem dopalaczy.

Lekarzom udało się uratować życie kobiecie będącej wówczas w zaawansowanej ciąży, ale nie udało się uratować życia dziecka.

Postępowanie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, gdzie 12 września na oddział ginekologiczno-położniczy została przetransportowana nieprzytomna kobieta w zaawansowanej ciąży. Pacjentka została zakwalifikowana do zakończenia ciąży cięciem cesarskim. W wyniku zabiegu, lekarze wydobyli płód chłopca, bez oznak życia, w stanie zamartwicy urodzeniowej. Mimo podjętych intensywnych zabiegów medycznych noworodek zmarł

– poinformował p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

00:00 / 00:00

Prokurator zarządził sekcję zwłok dziecka, która została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku. W trakcie badań kobiety w jej organizmie stwierdzono obecność substancji psychoaktywnych. Matka dziecka nadal wymaga opieki medycznej.

Postępowanie jest w toku.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

Ciężarna na dopalaczach trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecko, ciąża, dopalacze
Ciężarna na dopalaczach trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła pacjentka w zaawansowanej ciąży, która była pod wpływem substancji psychoaktywnych - tzw. dopalaczy. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, by ratować...

Zamknij
RadioOlsztynTV