Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Morawiecki z wizytą w Piszu. Premier zachęcał do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę

Fot. K. Kaszubski

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę Pisz na Mazurach, żeby wspierać kampanię wyborczą starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Rozdawał ulotki, rozmawiał z mieszkańcami i turystami.

Wizytę w Piszu premier rozpoczął od złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pamiątkowa tablica znajduje się na rondzie, któremu w maju 2010 r. piska rada miasta nadała imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej w Smoleńsku prezydenta.

Morawiecki, któremu towarzyszyli m.in. miejscowi parlamentarzyści PiS, przeszedł na główny rynek miasta, gdzie zebrało się około stu sympatyków urzędującego prezydenta. Rozdawał ulotki z deklaracją „Obronimy Polskę plus”, rozmawiał z napotkanymi ludźmi i pozował z nimi do wspólnych zdjęć. Podczas całej wizyty miał na twarzy maseczkę.

Premier w rozmowie z naszym reporterem, Krzysztofem Kaszubskim powiedział, że bezpośrednie spotkanie jest ciekawszą formułą niż wygłaszanie przemówienia.

00:00 / 00:00

Poza mieszkańcami Pisza, premier spotykał turystów, którzy przyjechali na długi weekend na Mazury, na co zwrócił uwagę prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

00:00 / 00:00

Pochodzący z Pisza poseł PiS Jerzy Małecki uważa, że była to bardzo dobra formuła spotkania.

00:00 / 00:00

Spotkanie z premierem usiłował zakłócić mężczyzna popierający Rafała Trzaskowskiego. Został jednak zakrzyczany przez tłum skandujący „Andrzej Duda”.

Morawiecki rozmawiał m.in. z mieszkanką Warszawy pracującą w branży stomatologicznej. Zapytał ją, czy skorzystała z tarczy antykryzysowej. Kobieta potwierdziła i zapewniła, że wszystko łatwo poszło z uzyskaniem takiej pomocy.

Premiera oprowadzała po Piszu senator PiS Małgorzata Kopiczko.

00:00 / 00:00

Przed przyjazdem do Pisza Morawiecki odwiedził Ostrów Mazowiecką, Łomżę i Kolno, a późnym popołudniem ma przyjechać do Ostrołęki.

W powiecie piskim urzędujący prezydent uzyskał najlepszy w woj. warmińsko-mazurskim wynik w wyborach przed pięcioma laty. W drugiej turze zdobył wtedy 52,90 proc. głosów.

Od soboty w ramach akcji „Łączy nas Polska” politycy Zjednoczonej Prawicy spotykają się wyborcami w całym kraju, by mobilizować ich i przekonywać do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

W weekend zaplanowano około 200 takich spotkań z udziałem m.in. posłów i europosłów PiS, którzy w swoich okręgach wyborczych mają przedstawiać program wyborczy starającego się o reelekcję prezydenta. Będą prezentować m.in. założenia tzw. Planu Dudy, czyli planu inwestycji strategicznych i lokalnych i mówić o podpisanej w mijającym tygodniu „Karcie rodziny”.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter „mieszany” – wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną.

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pisz, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Pisz. „Celem jest bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami”

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Pisz. Spotka się z mieszkańcami na tamtejszym rynku. Celem jest bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami, każdy będzie mógł porozmawiać z panem...

Zamknij
RadioOlsztynTV