Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Kamiński z kwalifikacją olimpijską!

Fot. Łukasz Węglewski

Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych zapewnił sobie wyjazd do Rio de Janeiro podczas wyścigu na torze w Wałczu.

Mateusz Kamiński pływa w parze z Michałem Kudlą z Posnanii. Żeby wystąpić w igrzyskach olsztyńsko-poznańska osada musiała być szybsza od Piotra Kulety i Michała Grzybowskiego. W krajowej rywalizacji o miejsce na starcie wyścigu w Rio był bowiem remis – w poprzednich zawodach raz jedna para okazywała się lepsza, a raz druga. Podczas II Regat Eliminacyjnych Seniorów Mateusz Kamiński i Michał Kudla wygrali na 1000 metrów, osiągając czas 2 minut i 29 sekund. To życiowy rekord tej osady.

Z Mateuszem Kamińskim rozmawiał Maciej Świniarski:

00:00 / 00:00

Mateusz Kamiński przyznał również, że teraz najważniejsze jest opanowanie emocji, towarzyszących awansowi

00:00 / 00:00

Przyjmuję to na spokojnie, bez euforii. Już raz dałem się ponieść emocjom i nie przekładało się to na moje sportowe wyniki. Tor podczas Igrzysk może być nie do końca sprawiedliwy, bo to odkryta przestrzeń i może wiać boczny wiatr, co zaważy na wynikach. Podejrzewamy, ze regaty mogą odbywać się godzinę wcześniej, żeby podmuchy nie były za silne. Taka sytuacja bardzo odpowiadałaby polskim zawodnikom, bo mniej więcej w tym czasie trenujemy również w kraju, dlatego dużo szybciej byśmy się zaklimatyzowali. Same regaty są całkiem inne od tych, w których do tej pory startowałem. Będą tam sami najlepsi zawodnicy i wszystko może się zdarzyć – każdy może zdobyć złoty medal.

Mateusz Kamiński jest czwartym reprezentantem Warmii i Mazur, który dołączył do kadry olimpijskiej na igrzyska w Rio de Janeiro i trzecim zawodnikiem z olsztyńskiego klubu. Do Brazylii polecą także pływaczka Joanna Zachoszcz z AZS UWM Olsztyn, judoka Gwardii Olsztyn Maciej Sarnacki i kulomiot Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki.

 

(mswin/kos/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w regaty, wyścig, Mateusz Kamiński, Igrzyska, Rio De Janeiro, kanadyjkarz, kwalifikacja olimpijska
Olsztyńska pływaczka wystartuje na igrzyskach!

Pływaczka AZS-u Olsztyn - Joanna Zachoszcz - wywalczyła kwalifikację podczas zawodów na wodach otwartych w Portugalii. Na metę wyścigu na dystansie 10 kilometrów Zachoszcz dotarła jako...

Zamknij
RadioOlsztynTV