Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marszałek województwa i dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem odznaczeni przez prezydenta Litwy

Fot. UMWW-M w Olsztynie

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej zostali odznaczeni przez prezydenta Litwy Gitanasa Nausedę Krzyżem Oficerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy.

Wysokie litewskie odznaczenie państwowe zostało przyznane za podtrzymywanie polsko-litewskiego braterstwa i pielęgnację pamięci o wspólnej chwale Bitwy pod Grunwaldem. Ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Wilnie podczas obchodów Dnia Państwowości.

To litewskie święto narodowe ustanowione dla uczczenia pamięci o koronacji króla Mendoga – pierwszego i jedynego króla Litwy, żyjącego w pierwszej połowie XIII w. i uznawanego przez Litwinów za twórcę państwa litewskiego.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Litwa, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, Szymon Drej, odznaczenia państwowe
Są dodatkowe pieniądze dla Polregio. „Wchodzimy w buty pracodawcy”

Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego zmienił tegoroczny budżet. Dzięki poprawkom kolejowa spółka dostanie w tym roku o 7 milionów złotych więcej, niż początkowo planowano. Dodatkowe środki to rekompensata...

Zamknij
RadioOlsztynTV