DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Maria Andrejczyk srebrną medalistką w rzucie oszczepem

Fot: PAP/EPA.

Maria Andrejczyk rzuciła oszczepem 64,61 m i zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polscy lekkoatleci zdobyli w Japonii już osiem medali.

25-letnia Andrejczyk najlepszy rezultat w konkursie finałowym uzyskała w drugiej próbie. Pozwolił on na zajęcie drugiego miejsca w konkursie. Złoto wywalczyła Chinka Shiying Liu – 66,34 m, a brąz Australijka Kelsey-Lee Barber – 64,56 m.

Medal Andrejczyk to dwunasty medal, a czwarty srebrny wywalczony przez polskich sportowców w igrzyskach w Tokio. Wszystkie cztery złote krążki w tegorocznych igrzyska są dziełem lekkoatletów. Na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4×400 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz sensacyjnie Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

Przedstawiciele „królowej sportu” dołożyli też trzy brązowe medale: Malwina Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął też zapaśnik stylu klasycznego Tadeusz Michalik.

Trzy srebrne medale zostały „wyłowione z wody” przez kobiety: wioślarki w czwórce podwójnej, kajakarki w K2 na 500 m oraz żeglarki w klasie 470. Czwarty dołożyła oszczepniczka Andrejczyk.

Autor: T. Więcławski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w uwaga, Tokio 2020, Maria Andrejczyk
Sensacja w Tokio! Polak ze złotym medalem

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz Kanadyjczyk Evan Dunfee....