Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Jarosz: nie możemy być pewni, czy koronawirus nie wyprodukuje nowego wariantu

Marek Jarosz – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarnej w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Gościem Miry Stankiewicz w Porannych Pytaniach Studia Elbląg był powiatowy inspektor sanitarny Marek Jarosz. Rozmawiano o zagrożeniu epidemiologicznym i bezpiecznych wakacjach.

Wciąż mamy zagrożenie epidemiczne, choć administracyjnie polskie władze zniosły stan epidemii. Koronawirus „krąży i nadal będzie krążył”.

Nie możemy być pewni na 100 procent, że koronawirus nie wyprodukuje wariantu, który ominie bariery ochronne, jakie mamy po szczepieniu czy przechorowaniu COVID-19

– podkreśla Marek Jarosz, powiatowy inspektor sanitarny w Elblągu.

Teraz możemy czuć się bezpiecznie, co pokazują pośrednie mierniki czyli wskaźniki hospitalizacji i zgonów. Wirus, który jest między nami wywołuje łagodne objawy. Nie wyobrażam sobie, żeby tej sytuacji stosować jakieś obostrzenia. Ale zobaczymy co będzie późnym latem i jesienią, bo wtedy liczba zachorowań rosła.

Nie wiadomo też jaki będzie plan dotyczący szczepień przeciw COVID-19, może być tak ze szczepieniami na grypę. Marek Jarosz przypomina też o tym, żeby w czasie wakacji dbać o higienę i wystrzegać się kleszczy, które niosą bardzo groźne choroby.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Stankiewicz

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, kleszcze, walacje
Upał i… urlop. Co sprawia, że tracimy koncentrację?

Bezchmurne niebo, wysoka temperatura oraz... urlop - to czynniki, które znacząco wpływają na spadek koncentracji nie tylko za kierownicą samochodu. Sternicy pojazdów wodnych również często zapominają...

Zamknij
RadioOlsztynTV