Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek: Donald Trump jest w stanie zrobić wszystko, żeby wygrać kolejne wybory

Marcin Kulasek (SLD). Fot. P. Getka

Robert Biedroń jest kandydatem na prezydenta RP zaakceptowanym przez wszystkie trzy ugrupowania lewicowe zasiadające w Sejmie – powiedział w Porannych pytaniach poseł SLD Marcin Kulasek.

Sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest przekonany, że Robert Biedroń, zmierzy się w drugiej turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą.

Jeżeli chodzi o drugą turę, to jeśli znajdzie się w niej Robert Biedroń, to opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna nie będzie miała innego wyjścia, jak poprzeć wspólnego kandydata opozycji. Wszystko jest możliwe.

Termin wyborów prezydenckich nie został jeszcze ogłoszony przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, ale nieoficjalne informacje pojawiające się w mediach wskazują na datę 10 maja.

Poseł Marcin Kulasek skomentował także słowa przewodniczącego SLD o prezydencie Stanów Zjednoczonych. Włodzimierz Czarzasty nazwał Donalda Trumpa szaleńcem.

Ja osobiście nie użył bym takich słów – powiedział Kulasek. Sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwrócił uwagę, że zwiększenie napięcia między USA a Iranem jest także elementem rozgrywek politycznych w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak u nas w Stanach rozpoczęła się kampania wyborcza i ta sytuacja ze zlikwidowaniem irańskiego generała Ghasema Solejmaniego pokazuje, że Donald Trump jest w stanie zrobić wszystko, żeby wygrać kolejne wybory. Jak to inaczej nazwać? Iran podobnie jak Polska i Stany Zjednoczone jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, a jednego z jednego funkcjonariuszy likwiduje się jak jakiegoś przestępcę z Al-Kaidy lub ISIS.

Poseł Kulasek jest przekonany, że prezydent Trump eskalując napięcie na Bliskim Wschodzie przygotowuje się do kampanii wyborczej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent, ameryka, Marcin Kulasek, Stany Zjednoczone, Trump
O inicjatywie referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna i kandydacie Lewicy na prezydenta Polski. Oglądaj audycję Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Władysław Mańkut - Sojusz Lewicy Demokratycznej Radosław Nojman - Prawo...

Zamknij
RadioOlsztynTV