Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mali zwycięzcy konkursu Leśne ludziki odwiedzili Radio Olsztyn. Zobacz zdjęcia i posłuchaj piosenek

Fot. A. Podbielska

Przed południem zrobiło się w radiu bardzo bajkowo. Przyszły do nas Elfy… z Przedszkola Miejskiego nr 29 w Olsztynie.

Dzieci wygrały jedną z trzech głównych nagród w konkursie „Leśne Ludziki”. Najpierw odwiedziły w PRO Studio Ryszarda Szmita (jednego z najbardziej cenionych realizatorów w Polsce), żeby nagrać wybraną przez siebie piosenkę, a następnie zwiedziły wszystkie ciekawe radiowe zakątki.

Na koniec udaliśmy się do naszego ogrodu na „kasztanobranie”.

Kto wie, może z zebranych kasztanów powstaną ludziki, które wezmą udział w konkursie za rok? Jak zwykle mamy fotorelację. Można też posłuchać nagranej przez dzieci piosenki. Kolejne utwory już niedługo.

Tak jak obiecaliśmy, zgłaszamy się z fotorelacją z odwiedzin przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Krasnal.
Oczywiście nie może zabraknąć piosenki, którą nagrały dzieci. Tym razem wybór padł na jakże znany wśród Leśnych Ludzików utwór – Pracowita Jesień.

00:00 / 00:00

Po sesji nagraniowej wyruszyliśmy na wycieczkę po radiu (oprowadzały dwa szyszkowe ludziki z klonowymi noskami!) a później zatrzymaliśmy się na kilka chwil w radiowym ogrodzie. Pozbieraliśmy kasztany i pocieszyliśmy się słoneczną pogodą. To był fajny dzień.

Stało się! Przyszła do nas trzecia i ostatnia zarazem grupa przedszkolaków. Tym razem z Niepublicznego Przedszkola Zacisze.

Wbrew nazwie, cicho nie było. Musiała przecież zostać nagrana piosenka! Wybór padł na pozycję: Kasztanowa gra.

Dzieci śpiewały, Ryszard Szmit nagrywał, a my robiliśmy zdjęcia. Był to kolejny fajny, kolorowy i rozśpiewany dzień w Radiu Olsztyn. Oby takich więcej!

Gratulujemy zwycięzcom konkursu: Leśne Ludziki, a wszystkim przedszkolom, które wzięły udział w naszej zabawie dziękujemy za uczestnictwo.
Pozdrawiamy jesiennie!

Autor: D. Chowaniec
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w konkurs, Leśne ludziki
Leśne Ludziki – rozwiązanie konkursu dla przedszkoli

Niektóre przyszły od razu po ogłoszeniu przez nas konkursu, inne po kilku dniach, jeszcze inne tuż przed upływem terminu. Leśne Ludziki, bo o niech mowa, zostały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV