Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małgorzata Matuszewska-Boruc z Partii Razem: Z Koalicją Europejską nie było nam po drodze

Małgorzata Matuszewska-Boruc – Zarząd Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Partii Razem. Fot. BSC

Partia Razem nie przyjęła zaproszenia do Koalicji Europejskiej, bo nie było nam po drodze – mówiła w Porannych pytaniach Małgorzata Matuszewska-Boruc z Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Partii Razem.

Ta koalicja to jest swoiste kuriozum. Jest w niej i pani Nowacka, i pan Giertych. Nie chcielibyśmy wkraczać w zbiór osób, których poglądy całkowicie się wykluczają i część działaczy i partii zniknie.

Partia Razem utworzyła koalicję Lewica Razem, do której należą także Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Jedynką listy Lewica Razem w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim jest Bartosz Grucela.

Małgorzata Matuszewska-Boruc podkreśliła, że Partia Razem chce aby obywatele Unii Europejskiej mieli w pełni refundowane leki na receptę. Jak przekonywała to jeden z trzech najważniejszych punktów programu Koalicji Lewica Razem, której częścią jest Partia Razem, w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Chcemy aby powstał europejski program refundacji, aby Europa się dogadała i zawalczyła z wszelkimi koncernami farmaceutycznymi. Przepisywane na receptę leki powinny być darmowe. Inne dużo tańsze i nowoczesne. W Europie wszyscy powinniśmy mieć równe prawa do ochrony zdrowia.

W skład Koalicji Lewica Razem wchodzą oprócz Partii Razem także, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Jedynką listy Lewica Razem w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim jest Bartosz Grucela.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Małgorzatą Matuszewską-Boruc

Małgorzata Matuszewska-Boruc – Zarząd Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Partii Razem. Fot. BSC

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PE, europarlament, Razem, Partia Razem
Karol Karski: Wolność Internetu jest zagrożona

ACTA 2 to dyrektywa, która wprowadza prewencyjną cenzurę w Internecie. Gdyby weszła w życie, to nasz Internet upodobniłby się do chińskiego - powiedział w Porannych pytaniach europoseł Prawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV