Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mają od 10 do 12 lat i okradali sklepy. Policja w Piszu i Szczytnie zatrzymała nieletnich złodziei

Fot. fotolia.pl

Jeśli w czasie wakacji dzieci się nudzą i są bez opieki dorosłych, to przychodzą im do głowy różne pomysły na przykład, by ukraść coś ze sklepu. Tak stało się w Piszu i Szczytnie.

W Piszu policja zatrzymała trzech chłopców w wieku od 10 do 12 lat – mówi komisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji:

Chłopcy poszli do samoobsługowego sklepu. Wykorzystując nieuwagę personelu, wyjęli zabezpieczenia z kilku produktów i schowali je do plecaka. W ten sposób dokonali kradzieży trzech głośników, dwóch telefonów komórkowych i gry komputerowej. Łączna wartość skradzionych towarów, to prawie 1200 złotych. Sprawa szybko wyszła na jaw, gdy pracownik sklepu zauważył na półkach puste opakowania po towarach. Po przejrzeniu sklepowego monitoringu personel wytypował sprawców kradzieży.

00:00 / 00:00

Pracownik sklepu wsiadł do auta, odnalazł chłopców w miejskim parku i wezwał policję. Policjanci znaleźli przy chłopcach, mieszkańcach Pisza skradziony towar, a także puszki z piwem bezalkoholowym, chipsy i zapałki. Okazało się, że te produkty skradli wcześniej w dyskoncie spożywczym.

– Natomiast w Szczytnie zatrzymano dwie 11-letnie mieszkanki tego miasta – mówi aspirant sztabowy Anna Walerzak:

Gdy funkcjonariusze pojechali do wskazanego sklepu okazało się, że dwie 11-latki brały różnego rodzaju kosmetyki i wkładały je do plecaków. Następnie, jak gdyby nigdy nic przeszły przez linię kas, nie płacąc za towar.

00:00 / 00:00

Teraz nastolatkami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, monitoring, sklep, nieletni, Anna Szypczyńska
Wynajął mieszkanie w Olsztynie i przez 3 miesiące okradł aż 11 marketów. Recydywiście z Suwałk grozi do 15 lat więzienia

32-letni recydywista z Suwałk, tymczasowo przebywający na terenie Olsztyna, z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Straty jakie miał spowodować sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Jak się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV