Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
Logowanie
 

Mają na koncie ponad 30 kradzieży. Usłyszeli 35 zarzutów

Fot. P. Getka

Do Sądu Rejonowego w Giżycku trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom oskarżonym o ponad 30 kradzieży z włamaniem na terenie całego kraju. Skradli gotówkę i przedmioty o wartości ponad 600 tys. zł. Postawiono im 35 zarzutów.

Mieszkańcy Warszawy i Olsztyna zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas włamania do sklepu spożywczego w Rynie pod Giżyckiem. – Zostali wtedy tymczasowo aresztowani – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

Ustalono, iż ci mężczyźni dokonali również szeregu kradzieży na terenie innych województw, głównie kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego. Mężczyźni dokonywali kradzieży w punktach handlowych, stacjach benzynowych, barach. Kradli pieniądze, przedmioty wartościowe. Łączna suma strat wynikająca z ich działań przekroczyła kwotę 600 tys. zł.

00:00 / 00:00

Za zarzucane im przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, zarzuty, kradzieże, złodzieje
Ukradli ponad pół miliona złotych. Włamywacze w rękach policji

570 tysięcy złotych to wartość łupu złodziei, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do prywatnego domu na terenie powiatu bartoszyckiego. Przestępcy wyczekali chwili, gdy domownicy wyjechali....

Zamknij
RadioOlsztynTV