Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maciej Sarnacki: Jestem dobrej myśli i uważam, że medal powinienem przywieźć.

fot. Facebook – Maciej Sarnacki

Maciej Sarnacki, judoka z olsztyńskiej „Gwardii”, przygotowuje się do Mistrzostw Europy, a potem – Mistrzostw Świata. Pierwszy start – już w przyszłym tygodniu.

W ubiegłym roku zawodnik startował w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Wygrał jedną walkę, kolejną przegrał w drugiej rundzie i ostatecznie zajął 16. miejsce. Judoka przekonuje, że tym razem zdobędzie medal:

Po Rio startowałem tak naprawdę jeden raz. Był to puchar świata w Katowicach. Dla niektórych nieoczekiwanie udało mi się wygrać, także to fajny prognostyk na ten rok. Teraz 22 kwietnia walczę na mistrzostwach Europy w Warszawie (…) Jestem dobrej myśli i uważam, że medal powinienem przywieźć

– podkreślił Maciej Sarnacki

Przypomnijmy, że największymi sukcesami Macieja Sarnackiego na arenie międzynarodowej do tej pory jest wicemistrzostwo letniej Uniwersjady w 2011 i brązowy medal letniej Uniwersjady w 2013. W 2016 zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w turnieju drużynowym.

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Sarnackim

00:00 / 00:00

(K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w judo, RIO, Maciej Sarnacki
Złoto Macieja Sarnackiego w Pucharze Świata!

Duży sukces Macieja Sarnackiego w Pucharze Świata w judo. Zawodnik Gwardii Olsztyn zdobył w Katowicach złoty medal w kategorii wagowej powyżej 100 kilogramów. Maciej Sarnacki przyznał,...

Zamknij
RadioOlsztynTV