Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Staniszewski laureatem II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O pióro Reymonta”

Łukasz Staniszewski

Już po raz 12. Konkurs Literacki „O pióro Reymonta” odbył się w Kobielach Wielkich, rodzinnej wsi Władysława Reymonta.

Głównym przesłaniem jest popularyzacja postaci i twórczości polskiego noblisty oraz kultywowanie obrzędów i tradycji kultury ludowej wsi polskiej. Prace konkursowe można było prezentować w formie noweli, opowiadania, rozprawki, opisu kronikarskiego, reportażu lub felietonu.

Nagrodę otrzymało opowiadanie „Jętki” ze zbioru opowiadań warmińskich pt. „Małe Grozy”. To kolejny nagrodzony tekst z tego zbioru przedstawiającego historię warmińskiej wsi. Opowiadania doceniono m.in. na konkursach w Lesznie  (im. Stanisława Grochowiaka) i Kędzierzynie-Koźlu (Krajobrazy Słowa).

Łukasz Staniszewski urodził się w Olsztynie, przez wiele lat związany był z Radiem Olsztyn. Jest również autorem sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. . Rok temu „Ołowianym ptaszkiem” zadebiutował na scenie teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. Słuchowisko „Zachwyceni” otrzymało nagrody im. Maryny Okęckiej-Bromkowej i im. Byrskich na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, konkurs, literatura, Łukasz Staniszewski
W Olsztynie rozpocznie się wyjątkowy festiwal pod hasłem „Piszę Olsztyn”

To 3-dniówka literacka którą zainicjowały młode poetki Monika Stepień i Michalina Janyszek we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. O genezie wydarzenia mówi Monika Stepień. Monika Stępień...

Zamknij
RadioOlsztynTV