Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łowić każdy może, ale zgodnie z przepisami prawa

Fot. Łukasz Węglewski

Wędkarstwo jest wciąż lubianą formą rekreacji, ale trzeba pamiętać o zasadach – przypominają działacze Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

Na wodach prywatnych wystarczy zapłacić za korzystanie z łowiska zgodnie z regulaminem właściciela. Inna sprawa jest tam, gdzie akwenem zarządza PZW – wyjaśnia Krzysztof Cegiel -dyrektor biura w Elblągu.

00:00 / 00:00

Za brak uprawnień grożą poważne konsekwencje – od przepadku sprzętu służącego do połowów po kary finansowe. Aby uniknąć przykrości trzeba być posiadaczem Karty Wędkarskiej i opłacić składkę.

00:00 / 00:00

Do kontrolowania wędkarzy jest uprawnionych wiele instytucji, m.in. Straż Rybacka i Policja. Rocznie elbląski Polski Związek Wędkarski płaci Skarbowi Państwa około 200 tysięcy złotych za dzierżawę wód. Oprócz tego ma liczne obowiązki: ochronę i zarybianie, a także pilnowanie porządku i sprzątanie.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wędkarstwo
Koniec z zarzucaniem sieci wędkarskich na jeziorze Orzysz? Polski Związek Wędkarski zawarł porozumienie z samorządem

Przełomowa dla wędkarstwa umowa została podpisana w Orzyszu. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy samorządem gminnym a Polskim Związkiem Wędkarskim. Kończy ono batalię o ograniczenie odłowów gospodarczych, którą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV