Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łotysze kopiowali dane z kart płatniczych

Fot. Ł. Węglewski

W Barczewie zatrzymano mężczyzn podejrzanych o tak zwany skimming, czyli nielegalne kopiowanie danych z kart płatniczych.

Specjalne urządzenie znaleziono w jednym z bankomatów w Gdańsku. Po sprawdzeniu monitoringu policjanci stwierdzili, że winni mogą być mężczyźni jeżdżący audi na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Do wszystkich jednostek policji w kraju rozesłano informację.

Poszukiwany pojazd funkcjonariusze zauważyli na drodze krajowej numer 16. W Barczewie audi zatrzymano do kontroli. W środku jechało dwóch obywateli Łotwy, w samochodzie znaleziono też trzy telefony i laptopa. Okazało się, że sprzęt służył do kopiowania danych z kart.

Gdańska prokuratura postawiła Łotyszom zarzut fałszowania elektronicznych środków płatniczych. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Grozi im od 5 do 25 lat więzienia.

 

(pias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, skimming, karta płatnicza, nbaknomat, Łotysz
33-latek ukradł tonę węgla

Policjanci z Braniewa zatrzymali mieszkańca miasta, który ukradł tonę węgla. Potrzebował do tego 3 tygodni. W tym czasie, za każdym razem wynosił kilka worków. W sumie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV