Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lotnicy rozpoczynają wyjątkowy rajd po niebie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. K. Piasecka

Już jutro odbędzie się jedenasta edycja imprezy lotniczej „Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur”. Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów.

Celem imprezy, organizowanej przez Aeroklubu Krainy Jezior, jest pokazanie wielu atrakcyjnych lotniczo miejsc na Warmii i Mazurach, jak i różnorodnej infrastruktury lotniczej.

Nie zabraknie również konkurencji dla lotników. Uczestnicy rywalizować będą m.in. na celność lądowania. Główną bazą rajdu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo, na którym działa organizator rajdu – Aeroklub Krainy Jezior. Podczas tegorocznego rajdu planowane jest odwiedzenie Gryźlin, Kikit, Gołdapi i Giżycka.

Jednym z ważnych akcentów rajdu będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 5-miesięcznej Michalinki, która choruje na nowotwór jednego oka.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, rajd, Wilamowo
Podróż z Londynu nie zakończyła się dla nich dobrze. Straż graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn na lotniczym przejściu Mazury

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm obywatelom Polski, którzy przylecieli z Londynu. Pierwszego mężczyznę, mieszkańca powiatu kętrzyńskiego poszukiwała Prokuratura...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV