Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Lot” nagrodzony na festiwalu w Słupsku. To historia zamordowanej w Katyniu pilotki

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Spektakl „Lot” Olsztyńskiego Teatru Lalek nagrodzony na Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022.

Zrealizowała go Karolina Sadowska i ona otrzymała wyróżnienie profesjonalnego jury za wielowymiarowość zadań aktorskich i animacyjnych w spektaklu. Nagrodę Zachwytu Młodych Serc, Klub Młodych Dziennikarzy SZPILA przyznał natomiast Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek za kreatywne, plastyczne i poruszające przedstawienie historii szerzej nieznanej.

„Lot” to historia młodej pilotki Janiny Lewandowskiej, która zginęła w Katyniu jako jedyna kobieta oficer – mówi Anna Ratkowska-Filipowicz, zastępca dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek.

To nie tylko wojenna historia Janiny Lewandowskiej, ale także historia kobiety, marzeń i miłości, a także tego z czym w mierzy się codziennym życiu. Była córką generała Dowbor-Muśnickiego. Spektakl jest też opowieścią o jej drodze do lotnictwa. Lewandowska była też nagrodzona za skoki spadochronowe.

00:00 / 00:00

Spektakl opowiada także o zmaganiach kobiet w tzw. męskim świecie i dlatego jest aktualny również dziś – dodała dyrektor Anna Ratkowska-Filipowicz.

„Lot”, który miał premierę w lipcu zeszłego roku, powróci na deski Olsztyńskiego Teatru Lalek jeszcze w tym sezonie.

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Fot. Olsztyński Teatr Lalek

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, nagroda, Olsztyński Teatr Lalek, LOT, Janina Lewandowska, Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy, Karolina Sadowska
Urodzinowy Tydzień z Kulturą Radia Olsztyn. Zaprosiliśmy słuchaczy do teatru

Trwa Urodzinowy Tydzień z Kulturą Radia Olsztyn. Okazja jest tym bardziej szczególna, że nasza rozgłośnia obchodzi w tym roku swoje 70-lecie! W poniedziałek spotkaliśmy się w...

Zamknij
RadioOlsztynTV