Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Litwini zdominowali ełcki półmaraton

Uczestnicy półmaratonu ełckiego, fot. Małgorzata Zbrożek

Prawie 300 osób wzięło udział w ełckim półmaratonie. Wśród był m.in. ełczanin mieszkający w Edynburgu, który biegł w tradycyjnym szkockim kilcie.

Łukasz Ćwiklewski wzbudzał zainteresowanie nietypowym strojem. Tradycje biegania w kilcie zaczął w ubiegłym roku. Dzisiaj pobił wynik z zawodów sprzed roku o 5 minut i przybiegł z czasem 1 godzina i 36 minut.

Łukasz Ćwiklewski podczas ełckiego półmaratonu, fot. Małgorzata Zbrożek

Najlepszy czas miał reprezentant Litwy Petras Franckunas, który przebiegł półmaraton w 1:18:41. Wśród kobiet najszybsza była także przedstawicielka Litwy Sada Buksnienie z czasem 1:38:36. Litwinka biega na bardzo długie dystanse. Ostatnio pokonała dystans 100 kilometrów. Biega wyłącznie dla własnej satysfakcji. W Ełku startowała po raz pierwszy.

Zawodnicy biegli 21 kilometrów i 97 metrów przy Jeziorze Ełckim, przez wsie Chruściele, Szarek, Mącze i Szarejki. (mzbroż/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieganie, półmaraton
Kacper Kozłowski rozżalony po sztafetach

Polscy biegacze nie awansowali do finału sztafet 4x400 metrów podczas odbywających się w Moskwie lekkoatletycznych mistrzostw świata. Polska sztafeta biegnąca w składzie: Kacper Kozłowski, Rafał Omelko,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV