Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń rozlicza się za poprzednią kadencję. „Każdy polityk powinien to zrobić przed kampanią wyborczą”

Senator Lidia Staroń

„Każdy polityk powinien rozpocząć kampanię od rozliczenia się z wyborcami za poprzednią kadencję” – tak twierdzi ubiegająca się o reelekcję senator Lidia Staroń. Swoją działalność podsumowała na konferencji prasowej w Olsztynie. Lidia Staroń podkreślała, że pomogła setkom osób i udało jej się doprowadzić do zmiany różnych, złych przepisów.

Na konferencji prasowej Lidia Staroń mówiła m.in. o interwencjach, które podejmowała. Podkreślała, że to jej zaangażowanie doprowadziło do wprowadzenia Skargi Nadzwyczajnej. Ta przysługuje od prawomocnego orzeczenia sądu na przykład jeśli orzeczenie narusza konstytucyjne zasady, prawa lub wolności człowieka. Lidia Staroń mówiła też o tym, że przeforsowała przepisy dotyczące uwłaszczenia spółdzielców zaznaczając, że osoby, które zostały wykluczone i spłaciły zadłużenie, odzyskują prawa do lokalu.

Sprawozdanie z działalności senatora Lidia Staroń wydała również w wersji papierowej. Pisze w nim, że do jej biura trafiło ponad 6300 pism z prośbą o interwencję na szczeblu regionalnym i krajowym.

Lidia Staroń startuje w wyborach do Senatu z okręgu olsztyńskiego. Jej kontrkandydatami są Jarosław Słoma z Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Maciejewski popierany przez Prawicę Rzeczpospolitej i kandydat niezależny Leszek Bubel.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozliczenie, senat, Lidia Staroń
Oglądaj debatę kandydatów w wyborach do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86 i 87)

13 października wybierzemy posłów do Sejmu i Senatu. Przygotowaliśmy cykl debat z udziałem kandydatów startujących z Warmii i Mazur. Za nami pierwsza z nich dla kandydatów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV