Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń: masz lokal jesteś członkiem spółdzielni mieszkaniowej

Posłanka PO Lidia Staroń

Trybunał Konstytucyjny zakwestionował część przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Oznacza to, że osoby, które nie mają prawa do lokalu w danej spółdzielni mieszkaniowej nie mogą być jej członkami – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka PO Lidia Staroń.

Trybunał za niekonstytucyjne uznał przepisy w obszarze prawa do majątku członków spółdzielni, a także w zakresie prawa do lokali. Posłanka z Warmii i Mazur cieszy się, że znikną zastępy wirtualnych członków oczekujących, którzy decydują o działalności i majątku spółdzielni mieszkaniowych. Dzięki orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ludzie odchodzący ze spółdzielni mieszkaniowych będą mieli prawo do pieniędzy zgromadzonych na funduszu remontowym. Lidia Staroń przekonuje jednocześnie, że wczorajsze orzeczenie Trybunału nie będzie satysfakcjonujące dla właścicieli lokali w budynkach administrowanych przez spółdzielnie. Trybunał nie dał bowiem czasu ustawodawcy na naprawienie przepisów.

W Porannych Pytaniach posłanka PO poinformowała, że w Sejmie trwają prace nad przepisami zaostrzającymi nadzór nad komornikami. Lidia Staroń pomagała rolnikowi z Kulan pod Nidzicą, któremu komornik zabrał ciągnik, mimo, że to jego sąsiad a nie on był zadłużony. To była bandycka egzekucja – podsumowała posłanka. Sprawą nieuczciwego komornika i jego kancelarii z Łodzi zajmuje się prokuratura w Płocku. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Lidią Staroń

00:00 / 00:00
Więcej w spółdzielnia mieszkaniowa, Lidia Staroń, spółdzielczość
Trybunał nie rozwiązał problemów spółdzielców

Osoby, które nie mają prawa do lokalu w danej spółdzielni mieszkaniowej nie mogą być jej członkami -  tak zdecydował Trybunał Konstytucyjny rozpatrując przepisy obecnej ustawy o...

Zamknij
RadioOlsztynTV