Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Licealiści z Olsztyna i Biskupca laureatami urodzinowego konkursu Radia Olsztyn

Uczniowie musieli nas przekonać, dlaczego to właśnie ich klasa powinna wybrać się z Radiem Olsztyn na film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”.

Jedną z dwóch najciekawszych odpowiedzi nadesłali uczniowie klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego numer 11 w Olsztynie. Do udziału w konkursie przekonała ich wychowawczyni i nauczycielka historii Ewa Mieszczyńska.

Z klasą spotkała się Aleksandra Skrago

Do kina, z okazji urodzin Radia Olsztyn, wybierze się także jedna z klas Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu. Klaudia Kośnik przysłała jedną z najciekawszych konkursowych odpowiedzi.

W Biskupcu była Aleksandra Skrago

…bo tak w życiu bywa, że ta historia nas zaciekawiła. Pasję do tradycji i walki w sercu mamy, bo super wychowawcę posiadamy. Historia to Jego konik – w datach nikt go nie dogoni. Choć czasami kłopoty mu sprawiamy, sercem, jak Ojczyźnie jesteśmy oddani. Na nas polegać można jak na Zawiszy, oj jeszcze świat o nas usłyszy. Przykład z chłopaków ” 303″ bierzemy i nigdy się nie poddajemy. A moja szkoła jest taka mała, więc cała na seans by się wybrała.

Radio Olsztyn na biletach zaoszczędzicie – zamiast dwie klasy całą szkołę do kina zaprosicie. Zostaniecie naszymi bohaterami – bo kto inny zapewni nam kino między lekcjami.

A ja za zgłoszenie szkoły punkty dostanę i uszczęśliwię mamę, co zawsze twierdzi, że dla innych warto coś zrobić, a nie tylko wokół siebie chodzić ! Więc teraz tylko kciuki trzymamy – Rado Pedagogiczna nadzieję mamy !!!

Przed seansem, będzie można też posłuchać wprowadzenia, które przygotował krytyk roku nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni i współpracownik Radia Olsztyn Łukasz Adamski.

Autor: A.Skrago
Zdjęcia: A.Podbielska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Biskupiec, szkoła, Olsztyn, konkurs, liceum, koni, Dywizjoin 303
Olsztyn z wyróżnieniami Eco-miasta

Stolica Warmii i Mazur wyróżniona w konkursie organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce i Centrum Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) Olsztyn startował w trzech z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV