DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Letnia GP w skokach – triumf Kubackiego, Stoch drugi w Wiśle

Dawid Kubacki wygrał sobotni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Niemiec Karl Geiger. Były to pierwsze zawody cyklu.

Do rywalizacji przystąpiło 11 biało-czerwonych, z czego tylko jeden nie zdołał zakwalifikować się do rundy finałowej – Andrzej Stękała w pierwszej odsłonie konkursu skoczył 117,5 m i zajął 32. miejsce.

Po pierwszej Polacy zajmowali cztery czołowe miejsca. Kolejno byli to: Jakub Wolny – 129,5, Kamil Stoch – 124,0, Piotr Żyła – 126,0 i Paweł Wąsek – 128,0.

W „10” byli jeszcze Maciej Kot (siódmy – 115,0) i Dawid Kubacki (ósmy – 123,5). Ten ostatni świetnie skoczył w finałowej części zawodów, kiedy osiągnął 134,5 i wygrał. Dobrą próbę – na 126 m – miał też Niemiec Karl Geiger i zdołał przesunąć się z szóstego miejsca na półmetku na najniższy stopień podium.

Pod koniec zawodów były zmienne warunki atmosferyczne. Skorzystali na tym Kubacki i Geiger, którzy skakali przy bardzo dobrym wietrze. Jednak po chwili zelżał, a najlepsi po pierwszej serii rywalizowali przy padającym deszczu, co nie ułatwiało im zadania.

Podobnie jak w 2021 r. w Wiśle Malince w LGP rywalizują nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. W sobotnim konkursie zwyciężyła Słowenka Ursa Bogataj. Nicole Konderla zajęła 18, a druga ze startujących Polek – Kinga Rajda – ukończyła zmagania na 23. miejscu.

W niedzielę zostanie przeprowadzony zarówno konkurs indywidualny mężczyzn (godz. 13), jak i kobiet (17.30). W obu przypadkach zamiast kwalifikacji przed nimi odbędzie się tylko tzw. prolog.

Autor: R. Czerkawski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Grand Prix, skoki narciarskie
Powiat Olsztyński nagrodzony za najlepszą kampanię promocyjną

Powiat Olsztyński z Kryształem PR 2022. Grand Prix w kategorii „Najlepsza kreatywna kampania promocyjna” przyznano za projekt Szlak Świętej Warmii. Nowe miejsce, nowe zagadnienia i sprawdzone...